לומדים ומקיימים: מאות ילדים חרדים נהנו בפעילות ובסדנאות 'הרפתקה ביער'

במסגרת הפעילויות לילדים בחודשי הקיץ, קרן קימת לישראל מקדמת פעילויות מיוחדות ביערות הקהילתיים הנושקים לשכונות החרדיות במטרה למשוך אותם ליערות, לקרבם לערכי קק"ל ולהפוך אותם לשגרירים של היערות.

מאות הילדים שיוצאים לחופשת בין הזמנים, אב, נהנים משורת אטרקציות מהנות בפעילות 'הרפתקה ביער'. הכוללים סדנאות מיוחדות, הדרכות מקצועיות ממדריכי קק"ל וותיקים, למידה על חשיבות שמירת היערות, יצירת ריאות ירוקות ומניעת שריפות. בנוסף לפעילות הענפה של קק"ל לשמירה על איכות הסביבה והחשיבות על שמירת היער בשנת השמיטה.

במסגרת התוכנית, השתתפו ילדים וילדות במגוון פעילויות ביערות וגובשו לקבוצות מנהיגות נפרדות. המדריכים העבירו לשגרירים הצעירים, סדנאות מיוחדות המדגישות את החשיבות שמירת היערות. בסיום יום הפעילות, המשיכו מאות הילדים לסיורי עששיות מרתקות בין העצים בשילוב הסברים מעשירי ידע, על קיימות היערות למען הדורות הבאים, בהתאם להלכה ובהמשך לבריאת הקב"ה בששת ימי בראשית.

ליער הקהילתי חשיבות חברתית עצומה. זוהי התשתית ליזמות ולפעילות המעניקות ערך מוסף לחיי הקהילה. קק"ל מפתחת את התשתית ביער בהתאם לצרכים שהגדירו התושבים והרשות המקומית. כך מטפחים ביערות הקהילתיים שבילי הליכה וריצה, מסלולי רכיבה על אופניים, חניונים לפיקניק, מצפורים, אתרי מורשת ואתרי טיול. ביער הקהילתי נערכים אירועים ומפגשים נטולי מחיצות בחיק הטבע של בני הישוב כולם.

שר- שלום ג'רבי, מנהל חטיבת החינוך והקהילה בקק"ל: "מטרת הפעילות של שגרירי היער היא להפגיש את אותם נערים ונערות מהקהילה החרדית עם היער וללמד אותם על היער וחשיבות השמירה עליו, תוך הרחבת תחושת האחריות האישית של בני הנוער כלפי היער, וכך הם גם יהפכו לשגרירים ומגנים ליער בקרב הקהילות שלהם".

מנהל קליטת קהל בקרן קימת לישראל, אלי ידיד: "אנחנו שמחים לארח ולקיים סיורים וסדנאות של נערים ונערות ביערות, בהמשך לאירוח אלפי מטיילים ומשפחות מדי חודש בחניוני הנופש והפיקניק ברחבי הארץ. הפיכת התלמידים הצעירים לשגרירים בשמירה על היערות, היא יוזמה מבורכת".

הפעילות ביערות הקהילתיים מתקיימת לאורך כל השנה ופונה לקבוצות אוכלוסיה מגוונות בקהילה : צעירים, משפחות, מבוגרים ועוד. מזמינים אותכם לאתר את היער הקהילתי הסמוך אליכם ולהצטרף לחוויות ולנאמני היער: https://www.kkl.org.il/community_forests/