מתנדבים בחופשת הקיץ

חניכי מרכז מורשת קרן קימת לישראל בקרית מלאכי קמו השבוע בשעות הבוקר המוקדמות ובמקום להשלים שעות שינה כחלק מהחופש הגדול תרמו לקהילה. אותם חניכים ארזו והכינו סלי ביגוד עבור משפחות רווחה בעיר וכמובן גם חילקו אותם.

מדובר בפרויקט התנדבותי של החטיבה לחינוך וקהילה בקק"ל שנרקם יחד עם אגף שירותים קהילתיים ברווחה בקרית מלאכי, סה"כ 200 משפחות רווחה קיבלו את אריזות הבגדים.

רעיון הקמת מרכזי מורשת קק"ל נולד כחלק מהמטרה של קרן קימת לישראל להביא לצמצום פערים בין המרכז והפריפריה, בין השאר על ידי תמיכה בחינוך הבלתי הפורמלי.

מרכז מורשת קק"ל בקרית מלאכי הוקם לפני כשלוש שנים ליד הפארק המרכזי בעיר ומהווה מרכז לכלל בני הנוער בעיר. בו התלמידים נהנים מחוויית למידה בקבוצות קטנות (עד חמישה תלמידים בקבוצה) עם מורים שלמעשה מלווים אותם לכל אורך הדרך.

בכל מרכזי המורשת של קק"ל שהוקמו ברחבי הארץ יכולים הנערים והנערות ליהנות מסביבת לימודים בלתי פורמלית במקצועות מדעיים וטכנולוגיים ובמקצועות הליבה, בהדרכתם של מורים פרטיים וחונכים, והכול, כמובן, ללא עלות.

רועי מרסיאנו, מנהל מרכז מורשת קק"ל – קרית מלאכי: מרכז המורשת של קק"ל בקריית מלאכי הוא בית חברתי שנועד להעניק כישורים לבני הנוער והזדמנות לממש את הפוטנציאל הגלום בהם, העשייה ההתנדבותית המיוחדת של אותם בני נוער חשובה מאוד, ואותה רוח התנדבותית מתוך העצמה ורצון להעניק לאחר היא מבורכת. חשוב לנו בקק"ל לייצר את החיבור הזה לקהילה ולחברה במסגרתו הם מבינים את חשיבות המעורבות החברתית".